تبلیغات
بهترین مطالب و دانلود - 10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیوانات

بهترین مطالب و دانلود

همه در راه سربلندی ایران قدم برمیداریم

ما انسانها از زمان های بسیار دور به عالم طبیعت به عنوان یک منبع غنی درمانی وابسته بوده ایم، چه با استفاده از نخ های پشمی برای بخیه کردن زخم های عمیق در هزاران سال پیش و چه با کشف پنیسیلین در اوایل قرن بیستم. اما صرف نظر از اینکه این جور درمان ها چقدر عادی یا غیر معمول هستند بسیاری از آنها برای ما تعجب آورند. برای مثال در کامبوج که گاو ها حیوانات مقدسی به شمار می روند، مردم عقیده دارند که نوشیدن ادرار این حیوان برای سلامتی مفید است و یاتکنیک هایی که امروزه در انجام عمل پیوند قلب و ریه به کار می روند تا اندازه ای از آزمایش هایی که در سالهای دهه ی 1950 میلادی در شوروی سابق برای ایجاد سگ های دو سر استفاده می شد الهام گرفته شده است.در زیر 10 نمونه از عجیب ترین روش های درمانی که در آنها از حیوانات استفاده شده را آورده ایم.


 


برای دیدن ادامه متن به ادامه مطلب مراجعه کنید


 10. درمان پسوریازیس یا صدفک با ماهی

ماهی درمانی که از کشور ترکیه آغاز شده است یک روش درمانی نسبتاً شایع برای رهایی از بیماری های پوستی از قبیل پسوریازیس است. در این روش بیمار قسمتی از بدن را که دچار بیماری شده در آب معدنی که حاوی نوعی ماهی خاص است فرو می برد، ماهی ها که به دنبال غذا هستند بخش بیمار و مرده ی پوست را می خورند. این نوع ماهی که به نام دکتر ماهی نیز مشهور است در زمان خوردن پوست بیمار و مرده، به پوست سالم هیچ صدمه ای وارد نمی کند. این نوع درمان به دلیل ملاحضات بهداشتی در برخی از ایالت های آمریکا ممنوع اعلام شده اما هنوز در انگلستان و بسیاری از سایر کشور ها معمول و قانونی است.


 


 9. درمان آرتروز با زهر زنبور عسل

نیش زنبور ممکن است دردناک باشد اما به نظر می رسد که می تواند دردهای ناشی از آرتروز را تسکین دهد. درچندین روش درمانی جایگزین مثل طب سنتی چینی نیز از نیش زنبور عسل زنده برای درمان آرتروز، بیماری زونا و اگزما استفاده می شود. جالب اینکه تحقیقی که در سال 2010 در دانشگاه سن پائولو انجام شد مشخص کرد که زهر زنبور عسل باعث تولید بیشتر هورمون های ضد التهاب می شود به همین دلیل است که این روش درمانی در طی قرنها موءثر بوده است. این تحقیقات نشان داده اند که زهر زنبور عسل ممکن است علاوه بر تسکین درد آرتروز مانع ایجاد این بیماری نیز بشود.


 


 8. ماساژ با مار

هر کسی که واقعاً به دنبال روش های غیر معمول ماساژ است باید سری به سالن خانم آدا باروک (در اسرائیل) بزند. در این سالن پشت مشتریان را در آن واحد با حدود 6 مار ماساژ می دهند. گونه های مختلفی از مار ها استفاده می شوند از جمله شاه مار کالیفرنیا و فلوریدا. در این روش از مار های بزرگ تر برای درمان درد ناشی از گرفتگی های عمیق عضلانی و از گونه های کوچک تر برای ایجاد نوعی احساس سرخوشی استفاده می شود. خانم باراک می گوید ایده ی این کار را از دوستش الهام گرفته زیرا وقتی کلکسیون مارهایش را برای مدتی طولانی در دست می گرفته احساس آرامش و سرخوشی می کرده است. این نوع ماساژ ساعتی 70 دلار تمام می شود که نسبت به برخی از سایر روش های درمانی این لیست ارزان هم هست.


 


 7. درمان زخم های عفونی با حشره

در این روش درمانی لارو مگس را درون زخم قرار می دهند و این حسرات با ترشح مواد هضم کننده، گوشت مرده را از بین می برند در حالی که گوشت سالم صدمه ای نمی بیند. در طول تاریخ فرهنگ های بسیاری از این روش استفاده کرده اند از قبیله های باستانی گرفته تا جراحان دوران ناپلئون و پزشکان جنگ داخلی آمریکا. هر چند که ممکن است این روش ناخوشایند به نظر آید اما این روش به خاطر کارآمدی در تمیز کردن زخم ها دارد محبوبیت گذشته ی خود را در میان پزشکان باز می یابد. تحقیقی که در سال 2012 در فرانسه انجام شده ثابت کرده است که زخم های بیمارانی که به این روش تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریع تر از روش های دیگر تمیز شده و بهبود یافته اند و البته درد کمتری هم داشته اند. البته وجود قوای شفا دهنده یا ضد باکتریایی در این حشرات هنوز به اثبات نرسیده است.


 


 6. دلفین درمانی

در بسیاری از فرهنگ ها دلفین مظهر وقار و آرامش است. امروزه دوست شدن با دلفین ها روشی است که برای درمان برخی از بیماری های روانی استفاده می شود. تحقیقی که در سال 2005 در دانشگاه لیسستر انجام شده نشان داده است که شنا و بازی در آب با گروهی از دلفین ها و تنها طی چند جلسه در یک دوره ی 2 هفته ای برای بیماران دچار افسردگی بسیار موءثر بوده است. این روش درمانی همچنین برای کودکان دچار اوتیسم و آنهایی که لکنت زبان دارند نیز تاثیر مطلوبی داشته است. ارتباط با حیوانات می تواند الگوهای اجتماعی ناکارآمد را در افراد افسرده تغییر دهد بنابر این اینکه وقت گذراندن با یکی از بهترین و باهوش ترین حیوانات جهان به انسان احساس بهتری می دهد مایه ی شگفتی نیست.


 


 5. بخیه با مورچه

آرواره ی مورچه سواری های آفریقایی مثل یک انبر طبیعی بسیار قوی است. برای صدها سال است که طب سنتی از این امکان برای بستن زخم های باز استفاده کرده است. برای بخیه زدن، درمانگر لبه های زخم را به هم نزدیک می کند بعد سر مورچه را در راستای زخم قرار می دهد. غریزه ی طبیعی مورچه این است که گاز بگیرد بعد درمانگر بقیه ی بدن مورچه را از سرش جدا می کند و با این کار لبه های زخم به هم دوخته می شوند. این روش بسار موءثر است و هر قدر هم که ابتدایی باشد هنوز هم کاربرد دارد.


 


 4. زالو انداختن

حجامت با زالو یک روش بسیار شایع درمانی در قرون وسطی بوده. از این روش برای رفع التهاب زخم ها، کم کردن تب و تقریباً تمام انواع بیماری های مزمن استفاده می شده است. در گذشته حجامت تا اندازه ای انجام می شده که بیمار بیهوش می شده یا تا کاملاً توان خود رااز دست می داده است. این روش بیش از اینکه مفید باشد برای بیماران مضر بوده و مشکلات بیشتری برایشان ایجاد می کرده است. با این وجود امروزه زالو انداختن برای برخی شرایط خاص استفاده شده و کارآمد می باشد. برای مثال به عنوان راهی برای برداشتن خون لخته شده از انگشتی که پیوند زده شده. این روش از بسیاری از سایر روش های درمانی بهتر است چون زالومواد شیمیاییترشح می کند که مانع لخته شدن خون شده واز خشک شدن و بسته شدن رگ های خونی جلوگیری می کند.


 


 3. بلعیدن ماهی زنده برای درمان آسم

روش درمانی دیگری که به ماهی ها مربوط است توسط برادران باتیتی گود در هندوستان انجام می شود، آنها سالانه بیماری آسم عده ی زیادی را به این روش که البته به ثبت رسیده، درمان می کنند. آنها یک ماهی خاص را به صورت زنده به درون شکم فرد بیمار می فرستند به همراه کمی ماده ی گیاهی که یک راز خانوادگی است که بیش از 160 سال پیش توسط یک روحانی هندو به پدربزرگ آنها داده شده است. گفته می شود که حرکت های ماهی کوچک باعث می شود که بلغم و خلط موجود دربینی و گلوی بیمار کم شده و گرفتگی آن رفع شود. این روش درمانی معمولاً در 3 دوره و با فاصله ی 15 روز انجام می شود. ممکن است که این روش سنتی موءثر باشد ولی درک آن کمی سخت است.


 


 2. درمان با لاکپشت

همانطور که قبلاً اشاره شد حیواناتی مثل گاو در کامبوج مقدس هستند و در بسیاری از روش های درمانی از آنها استفاده می شود. استفاده ازنوعی لاکپشت هم در برخی روش های درمانی کامبوج رواج داردهم به عنوان مواد مورد استفاده و هم از نظر عرفانی یا درمان عارفانه. چرا؟ چون عقیده دارند که این لاکپشت ها میتوانند بیماری روماتیسم و یا سایر بیماریهای این چنینی را بوسیله ی لمس کردن درمان کنند. در این تصویر یک لاکپشت در مقابل دهان یک بیمار نگه داشته شده است. تخمین زده می شود که از بیش از یک سوم موجودات بومی کامبوج برای درمان بیماری ها استفاده می شود و بسیاری از آنها در معرض خطر انقراض هستند. این مایه ی تآسف است که حیوانات بسیاری برای استفاده در طب سنتی کشته می شوند در حالی که اثر بسیاری از آنها فقط در حد دارونما است.


 


 1. سگ هایی که از حمله ی دیابتی جلوگیری می کنند.

یکی از واقعیت هایی که درمورد سگ ها وجود دارد این است که برخی از قوای آنها از انسان ها بسیار قوی تر است اما آیا میدانستید که این بهترین دوست انسان می تواند علایم حمله ی دیابتی را تشخیص دهد؟ سگ هایی گه برای این منظور تربیت می شوند بالا بودن یا پایین بودن قند خون را از بوی بدن صاحب شان متوجه می شوند. این روش بیشتر برای کودکان مفید است زیرا اگر در طی خواب حمله ی دیابتی به آنها دست دهد از خواب بیدار نمی شوند. به این ترتیب لازم نیست پدر و مادر ها چندین بار در طول شب بیدتر شوند و قند خون کودکشان را چک کنند.

نظرات() 
як вибрати фітнес резинку
سه شنبه 15 خرداد 1397 03:05 ب.ظ
розетка фитнес резинка
спортивная резина для фитнеса
ефиктивна ди фитнес резинка
резинка спортивная
фитнес резинка днепр
very sexy резинки для фитнеса цена
спортивна резинка
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 06:26 ب.ظ
купить резинку для фитнеса тт
сайт розетка спортивные резинки
esonstyle фитнес резинки поштучно
фитнес ленты купить
будпорт резинки для фитнеса
battlefront heroes cheats
سه شنبه 8 اسفند 1396 08:17 ب.ظ
هی من می دانم که این موضوع خالی است اما من می خواهم بپرسم.
آیا شما علاقه مند به لینک های تجارت و یا شاید مهمان نوشتن یک
پست وبلاگ یا بالعکس؟ وبلاگ من موضوعات زیادی از موضوعات مشابه با شما و من دارد
احساس می کنیم که می توانیم از هر یک از دیگران سود ببریم.
اگر شما علاقه مند هستید احساس رایگان به من یک ایمیل به من شلیک کنید.
منتظر شنیدن از شما هستم! وبلاگ عالی ای داری ضمنا!
cam4 token adder hack
سه شنبه 17 بهمن 1396 06:42 ق.ظ
سلام من خیلی سپاسگزارم وبلاگ شما را پیدا کردم، من واقعا شما را به طور تصادفی پیدا کردم
در حالی که در جستجوی Digg برای چیز دیگری جستجو کردم، به هر حال من اینجا هستم
در حال حاضر و فقط می خواهم به سلامتی برای یک پست شگفت انگیز و یک وبلاگ سرگرم کننده تمام دور (I
همچنین موضوع / طراحی را دوست دارم)، من وقت ندارم بخوانم
از طریق آن همه در حال حاضر، اما من کتاب آن را مشخص شده و همچنین اضافه شده است
خوراک RSS شما، بنابراین زمانی که من زمان من دوباره به خواندن بیشتر، لطفا نگه دارید تا کار بزرگ است.
gardenscapes cheats
دوشنبه 16 بهمن 1396 08:14 ب.ظ
اطلاعات بسیار خوب خوش شانسی من در سراسر شما آمده است
وبلاگ به طور تصادفی (stumbleupon). من کتاب آن را برای بعد مشخص کردم
Daniela
پنجشنبه 16 آذر 1396 07:46 ب.ظ
Awesome things here. I am very glad to see your article.
Thank you a lot and I am having a look forward to contact you.

Will you kindly drop me a e-mail?
How do you get Achilles tendonitis?
شنبه 1 مهر 1396 06:56 ب.ظ
I'm truly enjoying the design and layout of your
website. It's a very easy on the eyes which
makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your
theme? Excellent work!
Where is the Achilles heel?
شنبه 18 شهریور 1396 09:21 ق.ظ
Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyways, just wanted to
say great blog!
foot issues
شنبه 18 شهریور 1396 03:53 ق.ظ
I think this is among the most important info for me. And i'm glad reading your article.
But want to remark on few general things, The website style is perfect, the articles is really excellent
: D. Good job, cheers
Why does it hurt right above my heel?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 08:17 ق.ظ
Normally I don't learn article on blogs, however I would like to say
that this write-up very pressured me to check out and do so!
Your writing style has been amazed me. Thanks, quite great article.
Micheal
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:34 ب.ظ
Hi! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it tough to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things
out pretty quick. I'm thinking about creating my own but I'm
not sure where to start. Do you have any points or suggestions?
Thank you
Do you get taller when you stretch?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:01 ق.ظ
Hi there to every body, it's my first pay a quick
visit of this webpage; this weblog carries amazing and in fact fine stuff for readers.
How do you treat Achilles tendonitis?
شنبه 7 مرداد 1396 09:22 ب.ظ
Excellent weblog right here! Additionally your web site rather a lot up fast!

What host are you the use of? Can I get your
associate hyperlink to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol
What is the Ilizarov method?
شنبه 7 مرداد 1396 07:11 ب.ظ
Hey there are using Wordpress for your blog platform? I'm new to the
blog world but I'm trying to get started and
set up my own. Do you need any coding expertise to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!
What is distraction osteogenesis?
شنبه 7 مرداد 1396 03:13 ب.ظ
Good day! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I
could get a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?
Thanks a lot!
How do you get taller?
شنبه 7 مرداد 1396 12:10 ب.ظ
Howdy are using Wordpress for your blog platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and
create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog?

Any help would be greatly appreciated!
How we can increase our height?
شنبه 7 مرداد 1396 11:59 ق.ظ
Hello to every body, it's my first visit of this webpage; this weblog carries awesome and really good data in support of
visitors.
What do you do for a sore Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 10:36 ق.ظ
Link exchange is nothing else except it is just placing the other
person's web site link on your page at suitable place and other person will also
do same for you.
How you can increase your height?
شنبه 7 مرداد 1396 10:31 ق.ظ
It's an amazing post in support of all the web people; they will get advantage from it I am sure.
Can better posture make you taller?
شنبه 7 مرداد 1396 09:04 ق.ظ
Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and
tell you I genuinely enjoy reading through your
articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects?
Thank you so much!
Can you grow taller with exercise?
شنبه 7 مرداد 1396 08:25 ق.ظ
Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?

you made blogging look easy. The overall look of your website is
great, let alone the content!
How long does it take to recover from Achilles injury?
شنبه 7 مرداد 1396 08:08 ق.ظ
I'm not sure why but this site is loading extremely slow
for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?
I'll check back later and see if the problem still exists.
What do you do when your Achilles tendon hurts?
شنبه 7 مرداد 1396 08:07 ق.ظ
Thanks for finally writing about >بهترین مطالب و دانلود - 10 روش درمانی عجیب با استفاده از
حیوانات <Loved it!
What do eccentric heel drops do?
شنبه 7 مرداد 1396 07:47 ق.ظ
Actually no matter if someone doesn't be aware of after that its up to other viewers that they will assist,
so here it takes place.
Why is my Achilles tendon burning?
شنبه 7 مرداد 1396 07:46 ق.ظ
Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the
favor”.I'm trying to find things to enhance my site!I suppose
its ok to use some of your ideas!!
How do you grow?
شنبه 24 تیر 1396 11:46 ق.ظ
Good way of explaining, and nice post to obtain facts about my presentation focus, which i
am going to present in institution of higher education.
Serena
دوشنبه 1 خرداد 1396 06:45 ب.ظ
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from
somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my
blog shine. Please let me know where you got your theme.
With thanks
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 12:03 ب.ظ
Hi there! This post couldn't be written any better!
Reading through this post reminds me of my good old room mate!
He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.
Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:06 ب.ظ
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really
informative. I am gonna watch out for brussels.
I'll be grateful if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing.
Cheers!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 11:06 ق.ظ
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and all. However think of if you added some great pictures or videos to give your posts
more, "pop"! Your content is excellent but with pics and videos, this site could definitely be one
of the very best in its field. Excellent blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

Powered by WebGozar

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :