تبلیغات
بهترین مطالب و دانلود - 10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیوانات

بهترین مطالب و دانلود

همه در راه سربلندی ایران قدم برمیداریم

ما انسانها از زمان های بسیار دور به عالم طبیعت به عنوان یک منبع غنی درمانی وابسته بوده ایم، چه با استفاده از نخ های پشمی برای بخیه کردن زخم های عمیق در هزاران سال پیش و چه با کشف پنیسیلین در اوایل قرن بیستم. اما صرف نظر از اینکه این جور درمان ها چقدر عادی یا غیر معمول هستند بسیاری از آنها برای ما تعجب آورند. برای مثال در کامبوج که گاو ها حیوانات مقدسی به شمار می روند، مردم عقیده دارند که نوشیدن ادرار این حیوان برای سلامتی مفید است و یاتکنیک هایی که امروزه در انجام عمل پیوند قلب و ریه به کار می روند تا اندازه ای از آزمایش هایی که در سالهای دهه ی 1950 میلادی در شوروی سابق برای ایجاد سگ های دو سر استفاده می شد الهام گرفته شده است.در زیر 10 نمونه از عجیب ترین روش های درمانی که در آنها از حیوانات استفاده شده را آورده ایم.


 


برای دیدن ادامه متن به ادامه مطلب مراجعه کنید


 10. درمان پسوریازیس یا صدفک با ماهی

ماهی درمانی که از کشور ترکیه آغاز شده است یک روش درمانی نسبتاً شایع برای رهایی از بیماری های پوستی از قبیل پسوریازیس است. در این روش بیمار قسمتی از بدن را که دچار بیماری شده در آب معدنی که حاوی نوعی ماهی خاص است فرو می برد، ماهی ها که به دنبال غذا هستند بخش بیمار و مرده ی پوست را می خورند. این نوع ماهی که به نام دکتر ماهی نیز مشهور است در زمان خوردن پوست بیمار و مرده، به پوست سالم هیچ صدمه ای وارد نمی کند. این نوع درمان به دلیل ملاحضات بهداشتی در برخی از ایالت های آمریکا ممنوع اعلام شده اما هنوز در انگلستان و بسیاری از سایر کشور ها معمول و قانونی است.


 


 9. درمان آرتروز با زهر زنبور عسل

نیش زنبور ممکن است دردناک باشد اما به نظر می رسد که می تواند دردهای ناشی از آرتروز را تسکین دهد. درچندین روش درمانی جایگزین مثل طب سنتی چینی نیز از نیش زنبور عسل زنده برای درمان آرتروز، بیماری زونا و اگزما استفاده می شود. جالب اینکه تحقیقی که در سال 2010 در دانشگاه سن پائولو انجام شد مشخص کرد که زهر زنبور عسل باعث تولید بیشتر هورمون های ضد التهاب می شود به همین دلیل است که این روش درمانی در طی قرنها موءثر بوده است. این تحقیقات نشان داده اند که زهر زنبور عسل ممکن است علاوه بر تسکین درد آرتروز مانع ایجاد این بیماری نیز بشود.


 


 8. ماساژ با مار

هر کسی که واقعاً به دنبال روش های غیر معمول ماساژ است باید سری به سالن خانم آدا باروک (در اسرائیل) بزند. در این سالن پشت مشتریان را در آن واحد با حدود 6 مار ماساژ می دهند. گونه های مختلفی از مار ها استفاده می شوند از جمله شاه مار کالیفرنیا و فلوریدا. در این روش از مار های بزرگ تر برای درمان درد ناشی از گرفتگی های عمیق عضلانی و از گونه های کوچک تر برای ایجاد نوعی احساس سرخوشی استفاده می شود. خانم باراک می گوید ایده ی این کار را از دوستش الهام گرفته زیرا وقتی کلکسیون مارهایش را برای مدتی طولانی در دست می گرفته احساس آرامش و سرخوشی می کرده است. این نوع ماساژ ساعتی 70 دلار تمام می شود که نسبت به برخی از سایر روش های درمانی این لیست ارزان هم هست.


 


 7. درمان زخم های عفونی با حشره

در این روش درمانی لارو مگس را درون زخم قرار می دهند و این حسرات با ترشح مواد هضم کننده، گوشت مرده را از بین می برند در حالی که گوشت سالم صدمه ای نمی بیند. در طول تاریخ فرهنگ های بسیاری از این روش استفاده کرده اند از قبیله های باستانی گرفته تا جراحان دوران ناپلئون و پزشکان جنگ داخلی آمریکا. هر چند که ممکن است این روش ناخوشایند به نظر آید اما این روش به خاطر کارآمدی در تمیز کردن زخم ها دارد محبوبیت گذشته ی خود را در میان پزشکان باز می یابد. تحقیقی که در سال 2012 در فرانسه انجام شده ثابت کرده است که زخم های بیمارانی که به این روش تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریع تر از روش های دیگر تمیز شده و بهبود یافته اند و البته درد کمتری هم داشته اند. البته وجود قوای شفا دهنده یا ضد باکتریایی در این حشرات هنوز به اثبات نرسیده است.


 


 6. دلفین درمانی

در بسیاری از فرهنگ ها دلفین مظهر وقار و آرامش است. امروزه دوست شدن با دلفین ها روشی است که برای درمان برخی از بیماری های روانی استفاده می شود. تحقیقی که در سال 2005 در دانشگاه لیسستر انجام شده نشان داده است که شنا و بازی در آب با گروهی از دلفین ها و تنها طی چند جلسه در یک دوره ی 2 هفته ای برای بیماران دچار افسردگی بسیار موءثر بوده است. این روش درمانی همچنین برای کودکان دچار اوتیسم و آنهایی که لکنت زبان دارند نیز تاثیر مطلوبی داشته است. ارتباط با حیوانات می تواند الگوهای اجتماعی ناکارآمد را در افراد افسرده تغییر دهد بنابر این اینکه وقت گذراندن با یکی از بهترین و باهوش ترین حیوانات جهان به انسان احساس بهتری می دهد مایه ی شگفتی نیست.


 


 5. بخیه با مورچه

آرواره ی مورچه سواری های آفریقایی مثل یک انبر طبیعی بسیار قوی است. برای صدها سال است که طب سنتی از این امکان برای بستن زخم های باز استفاده کرده است. برای بخیه زدن، درمانگر لبه های زخم را به هم نزدیک می کند بعد سر مورچه را در راستای زخم قرار می دهد. غریزه ی طبیعی مورچه این است که گاز بگیرد بعد درمانگر بقیه ی بدن مورچه را از سرش جدا می کند و با این کار لبه های زخم به هم دوخته می شوند. این روش بسار موءثر است و هر قدر هم که ابتدایی باشد هنوز هم کاربرد دارد.


 


 4. زالو انداختن

حجامت با زالو یک روش بسیار شایع درمانی در قرون وسطی بوده. از این روش برای رفع التهاب زخم ها، کم کردن تب و تقریباً تمام انواع بیماری های مزمن استفاده می شده است. در گذشته حجامت تا اندازه ای انجام می شده که بیمار بیهوش می شده یا تا کاملاً توان خود رااز دست می داده است. این روش بیش از اینکه مفید باشد برای بیماران مضر بوده و مشکلات بیشتری برایشان ایجاد می کرده است. با این وجود امروزه زالو انداختن برای برخی شرایط خاص استفاده شده و کارآمد می باشد. برای مثال به عنوان راهی برای برداشتن خون لخته شده از انگشتی که پیوند زده شده. این روش از بسیاری از سایر روش های درمانی بهتر است چون زالومواد شیمیاییترشح می کند که مانع لخته شدن خون شده واز خشک شدن و بسته شدن رگ های خونی جلوگیری می کند.


 


 3. بلعیدن ماهی زنده برای درمان آسم

روش درمانی دیگری که به ماهی ها مربوط است توسط برادران باتیتی گود در هندوستان انجام می شود، آنها سالانه بیماری آسم عده ی زیادی را به این روش که البته به ثبت رسیده، درمان می کنند. آنها یک ماهی خاص را به صورت زنده به درون شکم فرد بیمار می فرستند به همراه کمی ماده ی گیاهی که یک راز خانوادگی است که بیش از 160 سال پیش توسط یک روحانی هندو به پدربزرگ آنها داده شده است. گفته می شود که حرکت های ماهی کوچک باعث می شود که بلغم و خلط موجود دربینی و گلوی بیمار کم شده و گرفتگی آن رفع شود. این روش درمانی معمولاً در 3 دوره و با فاصله ی 15 روز انجام می شود. ممکن است که این روش سنتی موءثر باشد ولی درک آن کمی سخت است.


 


 2. درمان با لاکپشت

همانطور که قبلاً اشاره شد حیواناتی مثل گاو در کامبوج مقدس هستند و در بسیاری از روش های درمانی از آنها استفاده می شود. استفاده ازنوعی لاکپشت هم در برخی روش های درمانی کامبوج رواج داردهم به عنوان مواد مورد استفاده و هم از نظر عرفانی یا درمان عارفانه. چرا؟ چون عقیده دارند که این لاکپشت ها میتوانند بیماری روماتیسم و یا سایر بیماریهای این چنینی را بوسیله ی لمس کردن درمان کنند. در این تصویر یک لاکپشت در مقابل دهان یک بیمار نگه داشته شده است. تخمین زده می شود که از بیش از یک سوم موجودات بومی کامبوج برای درمان بیماری ها استفاده می شود و بسیاری از آنها در معرض خطر انقراض هستند. این مایه ی تآسف است که حیوانات بسیاری برای استفاده در طب سنتی کشته می شوند در حالی که اثر بسیاری از آنها فقط در حد دارونما است.


 


 1. سگ هایی که از حمله ی دیابتی جلوگیری می کنند.

یکی از واقعیت هایی که درمورد سگ ها وجود دارد این است که برخی از قوای آنها از انسان ها بسیار قوی تر است اما آیا میدانستید که این بهترین دوست انسان می تواند علایم حمله ی دیابتی را تشخیص دهد؟ سگ هایی گه برای این منظور تربیت می شوند بالا بودن یا پایین بودن قند خون را از بوی بدن صاحب شان متوجه می شوند. این روش بیشتر برای کودکان مفید است زیرا اگر در طی خواب حمله ی دیابتی به آنها دست دهد از خواب بیدار نمی شوند. به این ترتیب لازم نیست پدر و مادر ها چندین بار در طول شب بیدتر شوند و قند خون کودکشان را چک کنند.

نظرات() 
Serena
دوشنبه 1 خرداد 1396 06:45 ب.ظ
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from
somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my
blog shine. Please let me know where you got your theme.
With thanks
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 12:03 ب.ظ
Hi there! This post couldn't be written any better!
Reading through this post reminds me of my good old room mate!
He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.
Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:06 ب.ظ
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really
informative. I am gonna watch out for brussels.
I'll be grateful if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing.
Cheers!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 11:06 ق.ظ
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and all. However think of if you added some great pictures or videos to give your posts
more, "pop"! Your content is excellent but with pics and videos, this site could definitely be one
of the very best in its field. Excellent blog!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 08:39 ق.ظ
Hey! I could have sworn I've been to this website before but after checking through some
of the post I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely delighted I found it and I'll be book-marking and checking back often!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 08:07 ق.ظ
What's up, just wanted to tell you, I enjoyed this article.
It was funny. Keep on posting!
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 04:24 ب.ظ
Hi, I desire to subscribe for this weblog to get most up-to-date
updates, thus where can i do it please help.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 06:28 ب.ظ
Terrific work! This is the kind of info that are supposed to be shared across the net.
Shame on the seek engines for no longer positioning this post upper!

Come on over and consult with my site . Thank you =)
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 01:18 ب.ظ
It is perfect time to make a few plans for the long run and it's time to be
happy. I've learn this publish and if I may I want to recommend you some interesting issues or advice.

Perhaps you can write next articles regarding this article.
I wish to read even more things about it!
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 09:35 ق.ظ
Generally I don't learn post on blogs, however I would like to say that this write-up very compelled
me to take a look at and do it! Your writing taste has been amazed me.

Thank you, quite nice post.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 08:59 ق.ظ
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and
our entire community will be thankful to you.
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 04:52 ق.ظ
I delight in, lead to I found just what I was looking for. You've ended my four day long hunt!
God Bless you man. Have a great day. Bye
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

Powered by WebGozar

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :